top of page
logo piaskownica ver 3.jpg

O NAS

Witamy na naszej stronie, dziękujemy, że nas odwiedziłeś!

Jesteśmy zespołem pedagogów i terapeutów od wielu lat zaangażowanych w działania wspierające dzieci w rozwoju. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zaowocowało powstaniem miejsca, w którym prowadzimy zajęcia terapeutyczne. Pragniemy mieć wszystko czego potrzebuje dziecko do prawidłowego rozwoju. 

IMG_4318.jpg
IMG_3973.HEIC

Rodzicom proponujemy profesjonalne wsparcie specjalistów na drodze spełnionego rodzicielstwa. 

Pragniemy aby Piaskownica była miejscem spotkań rodziców małych dzieci, w którym będziemy wymieniali się doświadczeniami, wzajemnie inspirowali i wspierali dzieci w rozwoju. Czekamy na Was, i zapraszamy do Centrum Piaskownica.

NASZ ZESPÓŁ

IMG_4603_edited.jpg

mgr Renata Paś

Terapeuta SI

Jestem absolwentką wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz certyfikowanym terapeutą i diagnostą Integracji Sensorycznej.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Od 18 lat pracuję w przedszkolu, w swojej pracy wykorzystuję różne metody dostosowując je do indywidualnych potrzeb dzieci: Metoda Integracji Sensorycznej, Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Jestem także współautorką książki „Bank pomysłów” wyd. PWN. Bezustannie staram się rozwijać zawodowo, poznając nowe metody i techniki terapeutyczne, uczestnicząc w szkoleniach i biorąc udział w  konferencjach związanych z Integracją Sensoryczną.

Prywatnie jestem mamą Julki i Zojki, moje osobiste doświadczenie oraz umiejętność pozytywnego myślenia pozwalają mi na praktyczne wykorzystywanie posiadanej wiedzy w kontaktach z rodzicami i dziećmi.

Teresa zdjęcie.jpg

mgr Teresa Klochowicz

Terapeuta SI, Terapeuta ręki PTR

Z wykształcenia i pasji  jestem nauczycielem przedszkola oraz wieloletnim dyrektorem przedszkola. Obserwując zmieniające się zachowanie moich wychowanków: coraz większe trudności ze skupieniem uwagi, problemy motoryczne, zachowania, które często odbierane są jako agresywne, zaczęłam zadawać sobie pytanie z czego to wynika i w jaki sposób wspierać małego człowieka. Tak zaczęła się moja przygoda z Integracją Sensoryczną.  Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji sensorycznej oraz instruktorem Smykomultisensoryki oraz terapeutą ręki wg. programu PTR

Ewa Okrzasa.jpg

Ewa Okrzasa

Psycholog, Trener TUS

Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku Psychologia kliniczna w Warszawie. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam podczas studiów jako opiekunka dziecięca. Odbyłam staż w Fundacji Terapeutyczna, gdzie mogłam zobaczyć jak wygląda praca trenera TUS, dodatkowo brałam udział w półkoloniach organizowanych również przez Fundację. Fascynuje mnie świat dzieci, to że każde jest inne i każdy ma swój sposób patrzenia na świat. Prywatnie interesuje się jogą, uważnością oraz technikami relaksacyjnymi czyli jak poradzić sobie ze stresem w życiu codziennym.

Magda Wojewódzka.jpg

Magdalena Wojewódzka

Neurologopeda,  surdologopeda, pedagog.

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) oraz Wydziału Polonistyki (kierunek logopedia). Ukończyłam podyplomowe studia z zakresu surdologopedii na UMCS oraz podyplomowe studia neurologopedyczne na Uczelni Łazarskiego. 

Brałam udział w licznych szkoleniach i kursach między innymi z zakresu terapii miofunkcjonalnej, kinesiotapingu logopedycznego, terapii karmienia, AAC, Metody Makaton, terapii zaburzeń przetwarzania słuchowego. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, Ośrodku Wczesnej Interwencji, Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Obecnie pracuję na Oddziale Neonatologii Instytutu Matki i Dziecka oraz na oddziale Patologii Noworodka w Szpitalu Bielańskim.

Specjalizuję się w diagnostyce i terapii niemowląt z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniami neurorozwojowymi oraz trudnościami w karmieniu. 

Prowadzę również diagnostykę i terapię logopedyczną dzieci z zaburzeniami artykulacyjnymi i opóźnionym rozwojem mowy.

Prywatnie jestem mamą trójki cudownych dzieciaków z którymi uwielbiam aktywnie spędzać czas. Neurologopedia jest dla mnie nie tylko pracą ale przede wszystkim pasją, która w połączeniu z doświadczeniem i podejściem do dzieci pozwala mi czerpać satysfakcję z efektów pracy z moimi pacjentami. 

MARTYNA.jpeg

Martyna Kurman

Fizjoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ponadto jestem instruktorem gimnastyki korekcyjnej oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem. Od kilku lat specjalizuję się w pracy z najmłodszymi, w tym niemowlętami.
Ciągle zdobywam nową wiedzę, uczestnicząc w kursach specjalistycznych.

Kursy jakie ukończyłam to:

-PNF
-ocena neurorozwojowa niemowląt
-kinesiology taping
-aktywność fizyczna kobiet w ciąży
-aktywność fizyczna kobiet po ciąży
-kinesiology taping w ciąży
-nauka chodu i pionizacji dzieci 0-2 lata
-rozwój sensoryczno- motoryczny dziecka w wieku przedszkolnym
-znaczenie złości w rozwoju dziecka
-diagnostyka i terapia dziecka wiotkiego małego 0-2
-diagnostyka i terapia dziecka wiotkiego dużego
-wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
-ontogeneza motoryczna dziecka 6-12 mieś
-elastyczny terapeutyczny taping w pediatrii według Esther de Ru
-terapia ręki
-rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0-12 miesięcy

Na problem dziecka staram się patrzeć holistycznie. Dobieram terapię indywidualnie do każdego pacjenta, dbając zarówno o możliwości jego jak i Rodziców.

 

Prywatnie mama Hani i Antka. Moje hobby to gotowanie i ciągłe zdobywanie nowej wiedzy.

IMG_6058.jpeg

Izabela Karolewicz-Bialinis

Terapeuta Integracji Sensorycznej

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Filozofii, Kierunek: Etyka

Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie - Podyplomowe Studia z Integracji Sensorycznej

Marek zdjecie.png

mgr Marcin Kuszyński

Psycholog

Jestem absolwentem psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i Młodzieży, Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym dla dzieci z autyzmem, żłobkach i przedszkolach, fundacjach, prowadząc własny gabinet. 


Ukończyłem szereg różnorodnych szkoleń dotyczących wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, tworzenia optymalnych warunków dla rozwoju dziecka, a także indywidualny kurs psychoterapii oraz szkolenie z mediacji. Aktualnie rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (szkolenie zaawansowane). Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

W Piaskownicy prowadzę zajęcia w ramach klubu LEGO®, wspieram rozwój kompetencji wychowawczych rodziców  (konsultacje, mediacje, terapia par), organizuję warsztaty z zakresu komunikacji, rozwoju dziecka w wieku 0-3.


Prywatnie jestem mężem i tatą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. 
 

Marta Halfaf.jpg

Marta Halfaf

Fizjoterapeutka, Terapeutka Integracji Sensorycznej

​​Z wykształcenia i pasji jestem fizjoterapeutką oraz certyfikowanym terapeutą integracji
sensorycznej. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika oraz przygotowanie pedagogiczne. Praca z dziećmi sprawia mi dużo przyjemności.

 

Swoje doświadczenie zawodowe jako fizjoterapeuta zdobywałam pracując ponad 6 lat w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Tratwa” pod Toruniem. Pracowałam tam głównie z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, z przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, wadami genetycznymi, z zaburzeniami przetwarzania procesów integracji sensorycznej oraz z dziećmi, które wymagały wsparcia w wadach postawy.

 

Pracuje z dziećmi najmłodszymi, dlatego też terapie prowadzę w formie zabawy, aby dzieci czuły się swobodnie i brały w niej aktywny udział, jednocześnie osiągając cele terapeutyczne. Dbając o dobro pacjentów doskonalę swoja wiedzę poprzez udział w kursach i szkoleniach.


Prywatnie mama Szymona, lubię jeździć na rowerze, na nartach oraz gotować.​

Danuta Wawrzyniak-Dulińska

Magister fizjoterapii PWZ 59207

Kilkunastoletnie doświadczenie w intensywnej rehabilitacji dzieci i dorosłych.
Wieloletnia współpraca z ośrodkami na świecie (USA, Szwecja) i wiodącymi ośrodkami w Polsce.
(Instytut Matki i Dziecka).
Praca w zakresie metod: NDT Bobath, PNF, Kinesiotaping.
Doświadczenie w prowadzeniu terapii dzieci i we współpracy z rodzicami.
Diagnostyka i leczenie zaburzeń wad postawy i skoliozy idiopatycznej oraz nieprawidłowości w zakresie stóp.
Fizjoterapia stomatologiczna.
Terapia blizn.
Instruktorka Szkoły Rodzenia.
Instruktorka Nordic Walking.

Kinga Drechny-Możańska

Psycholog

Jestem psychologiem psychoterapeutą, prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych (w podejściu psychodynamicznym), a także konsultacje dla rodziców dzieci w wielu 2-7 lat (w podejściu systemowym).

 

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dwuletnie Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz czteroletnie podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne w Maborze, atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odbyłam liczne szkolenia w zakresie metod wspierania rozwoju i terapii dzieci i osób dorosłych, a także staże w renomowanych ośrodkach psychoterapeutycznych. Uzyskałam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

W pracy z osobami dorosłymi zajmuję się różnymi trudnościami, związanymi z nadmiernym stresem, sytuacją kryzysową, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami snu, trudnościami w relacjach z innymi i trudnościami emocjonalnymi (takimi jak nadmierny niepokój, przygnębienie, bezradność czy poczucie wewnętrznej pustki), które przeszkadzają w dobrym funkcjonowaniu. Prowadzę także psychoterapię szkoleniową.

Podczas konsultacji z rodzicami dzieci w wieku 2-7 lat zajmuję się różnymi problemami związanymi z trudnościami emocjonalnymi i rozwojowymi dzieci oraz wyzwaniami związanymi z byciem rodzicem, znajdując różne sposoby wsparcia dla dzieci i ich rodziców.

bottom of page