top of page
logo piaskownica ver 3.jpg

O NAS

Witamy na naszej stronie, dziękujemy, że nas odwiedziłeś!

Jesteśmy zespołem pedagogów i terapeutów od wielu lat zaangażowanych w działania wspierające dzieci w rozwoju. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zaowocowało powstaniem miejsca, w którym prowadzimy zajęcia terapeutyczne. Pragniemy mieć wszystko czego potrzebuje dziecko do prawidłowego rozwoju. 

IMG_4318.jpg
IMG_3973.HEIC

Rodzicom proponujemy profesjonalne wsparcie specjalistów na drodze spełnionego rodzicielstwa. 

Pragniemy aby Piaskownica była miejscem spotkań rodziców małych dzieci, w którym będziemy wymieniali się doświadczeniami, wzajemnie inspirowali i wspierali dzieci w rozwoju. Czekamy na Was, i zapraszamy do Centrum Piaskownica.

NASZ ZESPÓŁ

IMG_4603_edited.jpg

mgr Renata Paś

Terapeuta SI

Jestem absolwentką wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz certyfikowanym terapeutą i diagnostą Integracji Sensorycznej.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Od 18 lat pracuję w przedszkolu, w swojej pracy wykorzystuję różne metody dostosowując je do indywidualnych potrzeb dzieci: Metoda Integracji Sensorycznej, Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Jestem także współautorką książki „Bank pomysłów” wyd. PWN. Bezustannie staram się rozwijać zawodowo, poznając nowe metody i techniki terapeutyczne, uczestnicząc w szkoleniach i biorąc udział w  konferencjach związanych z Integracją Sensoryczną.

Prywatnie jestem mamą Julki i Zojki, moje osobiste doświadczenie oraz umiejętność pozytywnego myślenia pozwalają mi na praktyczne wykorzystywanie posiadanej wiedzy w kontaktach z rodzicami i dziećmi.

Teresa zdjęcie.jpg

mgr Teresa Klochowicz

Terapeuta SI, Terapeuta ręki PTR

Z wykształcenia i pasji  jestem nauczycielem przedszkola oraz wieloletnim dyrektorem przedszkola. Obserwując zmieniające się zachowanie moich wychowanków: coraz większe trudności ze skupieniem uwagi, problemy motoryczne, zachowania, które często odbierane są jako agresywne, zaczęłam zadawać sobie pytanie z czego to wynika i w jaki sposób wspierać małego człowieka. Tak zaczęła się moja przygoda z Integracją Sensoryczną.  Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji sensorycznej oraz instruktorem Smykomultisensoryki oraz terapeutą ręki wg. programu PTR

Kinga Drechny-Możańska

Psycholog

Jestem psychologiem psychoterapeutą, prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych (w podejściu psychodynamicznym), a także konsultacje dla rodziców dzieci w wielu 2-7 lat (w podejściu systemowym).

 

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dwuletnie Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz czteroletnie podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne w Maborze, atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odbyłam liczne szkolenia w zakresie metod wspierania rozwoju i terapii dzieci i osób dorosłych, a także staże w renomowanych ośrodkach psychoterapeutycznych. Uzyskałam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

W pracy z osobami dorosłymi zajmuję się różnymi trudnościami, związanymi z nadmiernym stresem, sytuacją kryzysową, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami snu, trudnościami w relacjach z innymi i trudnościami emocjonalnymi (takimi jak nadmierny niepokój, przygnębienie, bezradność czy poczucie wewnętrznej pustki), które przeszkadzają w dobrym funkcjonowaniu. Prowadzę także psychoterapię szkoleniową.

Podczas konsultacji z rodzicami dzieci w wieku 2-7 lat zajmuję się różnymi problemami związanymi z trudnościami emocjonalnymi i rozwojowymi dzieci oraz wyzwaniami związanymi z byciem rodzicem, znajdując różne sposoby wsparcia dla dzieci i ich rodziców.

Ewa Okrzasa.jpg

Ewa Okrzasa

Psycholog, Trener TUS

Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku Psychologia kliniczna w Warszawie. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam podczas studiów jako opiekunka dziecięca. Odbyłam staż w Fundacji Terapeutyczna, gdzie mogłam zobaczyć jak wygląda praca trenera TUS, dodatkowo brałam udział w półkoloniach organizowanych również przez Fundację. Fascynuje mnie świat dzieci, to że każde jest inne i każdy ma swój sposób patrzenia na świat. Prywatnie interesuje się jogą, uważnością oraz technikami relaksacyjnymi czyli jak poradzić sobie ze stresem w życiu codziennym.

Magda Wojewódzka.jpg

Magdalena Wojewódzka

Neurologopeda,  surdologopeda, pedagog.

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) oraz Wydziału Polonistyki (kierunek logopedia). Ukończyłam podyplomowe studia z zakresu surdologopedii na UMCS oraz podyplomowe studia neurologopedyczne na Uczelni Łazarskiego. 

Brałam udział w licznych szkoleniach i kursach między innymi z zakresu terapii miofunkcjonalnej, kinesiotapingu logopedycznego, terapii karmienia, AAC, Metody Makaton, terapii zaburzeń przetwarzania słuchowego. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, Ośrodku Wczesnej Interwencji, Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Obecnie pracuję na Oddziale Neonatologii Instytutu Matki i Dziecka oraz na oddziale Patologii Noworodka w Szpitalu Bielańskim.

Specjalizuję się w diagnostyce i terapii niemowląt z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniami neurorozwojowymi oraz trudnościami w karmieniu. 

Prowadzę również diagnostykę i terapię logopedyczną dzieci z zaburzeniami artykulacyjnymi i opóźnionym rozwojem mowy.

Prywatnie jestem mamą trójki cudownych dzieciaków z którymi uwielbiam aktywnie spędzać czas. Neurologopedia jest dla mnie nie tylko pracą ale przede wszystkim pasją, która w połączeniu z doświadczeniem i podejściem do dzieci pozwala mi czerpać satysfakcję z efektów pracy z moimi pacjentami. 

MARTYNA.jpeg

Martyna Kurman

Fizjoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ponadto jestem instruktorem gimnastyki korekcyjnej oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem. Od kilku lat specjalizuję się w pracy z najmłodszymi, w tym niemowlętami.
Ciągle zdobywam nową wiedzę, uczestnicząc w kursach specjalistycznych.

Kursy jakie ukończyłam to:

-PNF
-ocena neurorozwojowa niemowląt
-kinesiology taping
-aktywność fizyczna kobiet w ciąży
-aktywność fizyczna kobiet po ciąży
-kinesiology taping w ciąży
-nauka chodu i pionizacji dzieci 0-2 lata
-rozwój sensoryczno- motoryczny dziecka w wieku przedszkolnym
-znaczenie złości w rozwoju dziecka
-diagnostyka i terapia dziecka wiotkiego małego 0-2
-diagnostyka i terapia dziecka wiotkiego dużego
-wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
-ontogeneza motoryczna dziecka 6-12 mieś
-elastyczny terapeutyczny taping w pediatrii według Esther de Ru
-terapia ręki
-rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0-12 miesięcy

Na problem dziecka staram się patrzeć holistycznie. Dobieram terapię indywidualnie do każdego pacjenta, dbając zarówno o możliwości jego jak i Rodziców.

 

Prywatnie mama Hani i Antka. Moje hobby to gotowanie i ciągłe zdobywanie nowej wiedzy.

Joanna Rostkowska

Logopeda

Jestem doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także absolwentką 5-letnich studiów logopedycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej. 

 

Ukończyłam podyplomowe studia z zakresu surdologopedii (UMCS) oraz podyplomowe studia neurologopedyczne (SWPS). 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu oraz w Centrum Zdrowia Dziecka. Obecnie pracuję w Zakładzie Surdopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Specjalizuję w diagnostyce i terapii logopedycznej dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, niedosłuchem, nieprawidłową artykulacją oraz trudnościami lub zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Prowadzę terapię indywidualną i grupową – w zależności od potrzeb dziecka.

 

W swojej pracy skupiam się na uczeniu poprzez zabawę. Przywiązuję wagę do zaangażowania rodziców w terapię - dzięki temu jest ona efektywniejsza i przebiega szybciej.

IMG_6058.jpeg

Izabela Karolewicz-Bialinis

Terapeuta Integracji Sensorycznej

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Filozofii, Kierunek: Etyka

Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie - Podyplomowe Studia z Integracji Sensorycznej

Aleksandra Zakrzewska

Psycholog, Trenerka TUS

Jestem psychologiem - absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Ukończyłam szkolenia I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Aktualnie uczestniczę w czteroletnim kursie psychoterapii w Szkole Psychoterapii Intra. Pracuję także jako Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, nauczycieli oraz wczesnego dzieciństwa, trenerka TUS, konsultantka ds. przemocy w rodzinie w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. 

Od kilku lat prowadzę warsztaty psychoedukacyjne w zakresie umiejętności rodzicielskich i wychowawczych, wspierając rodziców i opiekunów w budowaniu z dziećmi relacji opartej na wzajemnym szacunku, bliskości i empatii, akceptacji dla neuroróżnorodności oraz rozwijaniu ważnych umiejętności życiowych. Wspieram także osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny. W swojej pracy czerpię z różnych podejść i nurtów, takich jak Pozytywna dyscyplina, Rodzicielstwo bliskości, Porozumienie bez przemocy czy podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (TSR), tak aby w zgodzie ze sobą dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i osobistym doświadczeniem. 

Prywatnie jestem Mamą dwóch nastoletnich synów i kilkuletniej córki, którzy codziennie dostarczają mi wyzwań, wzruszeń i motywacji, aby nieustannie rozwijać się w tym, co robię. Uwielbiam czytać i spacerować samotnie brzegiem morza – te dwie aktywności pozwalają mi najpełniej ładować baterie i „łapać” kontakt ze sobą. 

 

Udzielam indywidualnych konsultacji psychologicznych dla osób zmagających się z wyzwaniami rodzicielskimi, kryzysem, trudnościami emocjonalnymi oraz wyzwaniami w relacjach z bliskimi. 

Wspieram dorosłych i młodzież w rozwijaniu samoświadomości, towarzyszę w odkrywaniu i rozumieniu swoich potrzeb i granic oraz budowaniu satysfakcjonujących relacji opartych na wzajemnym szacunku i empatii. Towarzyszę w procesie odkrywania zasobów, pozwalających radzić sobie z wyzwaniami i czerpać radość z bycia w relacji – ze sobą samym, z dziećmi i najbliższym otoczeniem
 

Formy wsparcia:

  • Warsztaty umiejętności rodzicielskich i wychowawczych „Dbam o relacje w rodzinie” w oparciu o wartości Pozytywnej Dyscypliny i Rodzicielstwa Bliskości

  • Indywidualne konsultacje rodzicielskie, w tym dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu.  

  • Indywidualne wsparcie psychologiczne dla dorosłych i młodzieży 

iwona zdjęcia.JPG

Iwona Minta

Logopeda

Jestem logopedą i mamą dwóch córek. Pracuję również jako pedagog specjalny. W kręgu moich zainteresowań leży edukacja alternatywna. Marzę o założeniu Mikroszkoły, by móc obserwować, jak szkoła dodaje skrzydeł!

Marek zdjecie.png

mgr Marcin Kuszyński

Psycholog

Jestem absolwentem psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i Młodzieży, Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym dla dzieci z autyzmem, żłobkach i przedszkolach, fundacjach, prowadząc własny gabinet. 


Ukończyłem szereg różnorodnych szkoleń dotyczących wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, tworzenia optymalnych warunków dla rozwoju dziecka, a także indywidualny kurs psychoterapii oraz szkolenie z mediacji. Aktualnie rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (szkolenie zaawansowane). Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

W Piaskownicy prowadzę zajęcia w ramach klubu LEGO®, wspieram rozwój kompetencji wychowawczych rodziców  (konsultacje, mediacje, terapia par), organizuję warsztaty z zakresu komunikacji, rozwoju dziecka w wieku 0-3.


Prywatnie jestem mężem i tatą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. 
 

Marta Halfaf.jpg

Marta Halfaf

Fizjoterapeutka, Terapeutka Integracji Sensorycznej

​​Z wykształcenia i pasji jestem fizjoterapeutką oraz certyfikowanym terapeutą integracji
sensorycznej. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika oraz przygotowanie pedagogiczne. Praca z dziećmi sprawia mi dużo przyjemności.

 

Swoje doświadczenie zawodowe jako fizjoterapeuta zdobywałam pracując ponad 6 lat w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Tratwa” pod Toruniem. Pracowałam tam głównie z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, z przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, wadami genetycznymi, z zaburzeniami przetwarzania procesów integracji sensorycznej oraz z dziećmi, które wymagały wsparcia w wadach postawy.

 

Pracuje z dziećmi najmłodszymi, dlatego też terapie prowadzę w formie zabawy, aby dzieci czuły się swobodnie i brały w niej aktywny udział, jednocześnie osiągając cele terapeutyczne. Dbając o dobro pacjentów doskonalę swoja wiedzę poprzez udział w kursach i szkoleniach.


Prywatnie mama Szymona, lubię jeździć na rowerze, na nartach oraz gotować.​

bottom of page