
O NAS
Witamy na naszej stronie, dziękujemy, że nas odwiedziłeś!
Jesteśmy zespołem pedagogów i terapeutów od wielu lat zaangażowanych w działania wspierające dzieci w rozwoju. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zaowocowało powstaniem miejsca, w którym prowadzimy zajęcia terapeutyczne. Pragniemy mieć wszystko czego potrzebuje dziecko do prawidłowego rozwoju.


Rodzicom proponujemy profesjonalne wsparcie specjalistów na drodze spełnionego rodzicielstwa.
Pragniemy aby Piaskownica była miejscem spotkań rodziców małych dzieci, w którym będziemy wymieniali się doświadczeniami, wzajemnie inspirowali i wspierali dzieci w rozwoju. Czekamy na Was, i zapraszamy do Centrum Piaskownica.
NASZ ZESPÓŁ

mgr Renata Paś
Terapeuta SI
Jestem absolwentką wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz certyfikowanym terapeutą i diagnostą Integracji Sensorycznej.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Od 18 lat pracuję w przedszkolu, w swojej pracy wykorzystuję różne metody dostosowując je do indywidualnych potrzeb dzieci: Metoda Integracji Sensorycznej, Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Jestem także współautorką książki „Bank pomysłów” wyd. PWN. Bezustannie staram się rozwijać zawodowo, poznając nowe metody i techniki terapeutyczne, uczestnicząc w szkoleniach i biorąc udział w konferencjach związanych z Integracją Sensoryczną.
Prywatnie jestem mamą Julki i Zojki, moje osobiste doświadczenie oraz umiejętność pozytywnego myślenia pozwalają mi na praktyczne wykorzystywanie posiadanej wiedzy w kontaktach z rodzicami i dziećmi.

mgr Teresa Klochowicz
Terapeuta SI, Terapeuta ręki PTR
Z wykształcenia i pasji jestem nauczycielem przedszkola oraz wieloletnim dyrektorem przedszkola. Obserwując zmieniające się zachowanie moich wychowanków: coraz większe trudności ze skupieniem uwagi, problemy motoryczne, zachowania, które często odbierane są jako agresywne, zaczęłam zadawać sobie pytanie z czego to wynika i w jaki sposób wspierać małego człowieka. Tak zaczęła się moja przygoda z Integracją Sensoryczną. Jestem certyfikowanym terapeutą Integracji sensorycznej oraz instruktorem Smykomultisensoryki oraz terapeutą ręki wg. programu PTR
Kinga Drechny-Możańska
Psycholog
Jestem psychologiem psychoterapeutą, prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych (w podejściu psychodynamicznym), a także konsultacje dla rodziców dzieci w wielu 2-7 lat (w podejściu systemowym).
Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dwuletnie Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii oraz czteroletnie podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne w Maborze, atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odbyłam liczne szkolenia w zakresie metod wspierania rozwoju i terapii dzieci i osób dorosłych, a także staże w renomowanych ośrodkach psychoterapeutycznych. Uzyskałam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W pracy z osobami dorosłymi zajmuję się różnymi trudnościami, związanymi z nadmiernym stresem, sytuacją kryzysową, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami snu, trudnościami w relacjach z innymi i trudnościami emocjonalnymi (takimi jak nadmierny niepokój, przygnębienie, bezradność czy poczucie wewnętrznej pustki), które przeszkadzają w dobrym funkcjonowaniu. Prowadzę także psychoterapię szkoleniową.
Podczas konsultacji z rodzicami dzieci w wieku 2-7 lat zajmuję się różnymi problemami związanymi z trudnościami emocjonalnymi i rozwojowymi dzieci oraz wyzwaniami związanymi z byciem rodzicem, znajdując różne sposoby wsparcia dla dzieci i ich rodziców.

Ewa Okrzasa
Psycholog, Trener TUS
Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku Psychologia kliniczna w Warszawie. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam podczas studiów jako opiekunka dziecięca. Odbyłam staż w Fundacji Terapeutyczna, gdzie mogłam zobaczyć jak wygląda praca trenera TUS, dodatkowo brałam udział w półkoloniach organizowanych również przez Fundację. Fascynuje mnie świat dzieci, to że każde jest inne i każdy ma swój sposób patrzenia na świat. Prywatnie interesuje się jogą, uważnością oraz technikami relaksacyjnymi czyli jak poradzić sobie ze stresem w życiu codziennym.

Magdalena Wojewódzka
Neurologopeda, surdologopeda, pedagog.
Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) oraz Wydziału Polonistyki (kierunek logopedia). Ukończyłam podyplomowe studia z zakresu surdologopedii na UMCS oraz podyplomowe studia neurologopedyczne na Uczelni Łazarskiego.
Brałam udział w licznych szkoleniach i kursach między innymi z zakresu terapii miofunkcjonalnej, kinesiotapingu logopedycznego, terapii karmienia, AAC, Metody Makaton, terapii zaburzeń przetwarzania słuchowego.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, Ośrodku Wczesnej Interwencji, Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Obecnie pracuję na Oddziale Neonatologii Instytutu Matki i Dziecka oraz na oddziale Patologii Noworodka w Szpitalu Bielańskim.
Specjalizuję się w diagnostyce i terapii niemowląt z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniami neurorozwojowymi oraz trudnościami w karmieniu.
Prowadzę również diagnostykę i terapię logopedyczną dzieci z zaburzeniami artykulacyjnymi i opóźnionym rozwojem mowy.
Prywatnie jestem mamą trójki cudownych dzieciaków z którymi uwielbiam aktywnie spędzać czas. Neurologopedia jest dla mnie nie tylko pracą ale przede wszystkim pasją, która w połączeniu z doświadczeniem i podejściem do dzieci pozwala mi czerpać satysfakcję z efektów pracy z moimi pacjentami.

Martyna Kurman
Fizjoterapeuta
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ponadto jestem instruktorem gimnastyki korekcyjnej oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem. Od kilku lat specjalizuję się w pracy z najmłodszymi, w tym niemowlętami.
Ciągle zdobywam nową wiedzę, uczestnicząc w kursach specjalistycznych.
Kursy jakie ukończyłam to:
-PNF
-ocena neurorozwojowa niemowląt
-kinesiology taping
-aktywność fizyczna kobiet w ciąży
-aktywność fizyczna kobiet po ciąży
-kinesiology taping w ciąży
-nauka chodu i pionizacji dzieci 0-2 lata
-rozwój sensoryczno- motoryczny dziecka w wieku przedszkolnym
-znaczenie złości w rozwoju dziecka
-diagnostyka i terapia dziecka wiotkiego małego 0-2
-diagnostyka i terapia dziecka wiotkiego dużego
-wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
-ontogeneza motoryczna dziecka 6-12 mieś
-elastyczny terapeutyczny taping w pediatrii według Esther de Ru
-terapia ręki
-rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0-12 miesięcy
Na problem dziecka staram się patrzeć holistycznie. Dobieram terapię indywidualnie do każdego pacjenta, dbając zarówno o możliwości jego jak i Rodziców.
Prywatnie mama Hani i Antka. Moje hobby to gotowanie i ciągłe zdobywanie nowej wiedzy.
Joanna Rostkowska
Logopeda
Jestem doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także absolwentką 5-letnich studiów logopedycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Ukończyłam podyplomowe studia z zakresu surdologopedii (UMCS) oraz podyplomowe studia neurologopedyczne (SWPS).
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu oraz w Centrum Zdrowia Dziecka. Obecnie pracuję w Zakładzie Surdopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Specjalizuję w diagnostyce i terapii logopedycznej dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, niedosłuchem, nieprawidłową artykulacją oraz trudnościami lub zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Prowadzę terapię indywidualną i grupową – w zależności od potrzeb dziecka.
W swojej pracy skupiam się na uczeniu poprzez zabawę. Przywiązuję wagę do zaangażowania rodziców w terapię - dzięki temu jest ona efektywniejsza i przebiega szybciej.

Izabela Karolewicz-Bialinis
Terapeuta Integracji Sensorycznej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Filozofii, Kierunek: Etyka
Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie - Podyplomowe Studia z Integracji Sensorycznej
Aleksandra Zakrzewska
Psycholog, Trenerka TUS
Jestem psychologiem - absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Ukończyłam szkolenia I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Aktualnie uczestniczę w czteroletnim kursie psychoterapii w Szkole Psychoterapii Intra. Pracuję także jako Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, nauczycieli oraz wczesnego dzieciństwa, trenerka TUS, konsultantka ds. przemocy w rodzinie w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.
Od kilku lat prowadzę warsztaty psychoedukacyjne w zakresie umiejętności rodzicielskich i wychowawczych, wspierając rodziców i opiekunów w budowaniu z dziećmi relacji opartej na wzajemnym szacunku, bliskości i empatii, akceptacji dla neuroróżnorodności oraz rozwijaniu ważnych umiejętności życiowych. Wspieram także osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny. W swojej pracy czerpię z różnych podejść i nurtów, takich jak Pozytywna dyscyplina, Rodzicielstwo bliskości, Porozumienie bez przemocy czy podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (TSR), tak aby w zgodzie ze sobą dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i osobistym doświadczeniem.
Prywatnie jestem Mamą dwóch nastoletnich synów i kilkuletniej córki, którzy codziennie dostarczają mi wyzwań, wzruszeń i motywacji, aby nieustannie rozwijać się w tym, co robię. Uwielbiam czytać i spacerować samotnie brzegiem morza – te dwie aktywności pozwalają mi najpełniej ładować baterie i „łapać” kontakt ze sobą.
Udzielam indywidualnych konsultacji psychologicznych dla osób zmagających się z wyzwaniami rodzicielskimi, kryzysem, trudnościami emocjonalnymi oraz wyzwaniami w relacjach z bliskimi.
Wspieram dorosłych i młodzież w rozwijaniu samoświadomości, towarzyszę w odkrywaniu i rozumieniu swoich potrzeb i granic oraz budowaniu satysfakcjonujących relacji opartych na wzajemnym szacunku i empatii. Towarzyszę w procesie odkrywania zasobów, pozwalających radzić sobie z wyzwaniami i czerpać radość z bycia w relacji – ze sobą samym, z dziećmi i najbliższym otoczeniem
Formy wsparcia:
-
Warsztaty umiejętności rodzicielskich i wychowawczych „Dbam o relacje w rodzinie” w oparciu o wartości Pozytywnej Dyscypliny i Rodzicielstwa Bliskości
-
Indywidualne konsultacje rodzicielskie, w tym dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu.
-
Indywidualne wsparcie psychologiczne dla dorosłych i młodzieży

Iwona Minta
Logopeda
Jestem logopedą i mamą dwóch córek. Pracuję również jako pedagog specjalny. W kręgu moich zainteresowań leży edukacja alternatywna. Marzę o założeniu Mikroszkoły, by móc obserwować, jak szkoła dodaje skrzydeł!

mgr Marcin Kuszyński
Psycholog
Jestem absolwentem psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i Młodzieży, Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym dla dzieci z autyzmem, żłobkach i przedszkolach, fundacjach, prowadząc własny gabinet.
Ukończyłem szereg różnorodnych szkoleń dotyczących wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, tworzenia optymalnych warunków dla rozwoju dziecka, a także indywidualny kurs psychoterapii oraz szkolenie z mediacji. Aktualnie rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (szkolenie zaawansowane). Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W Piaskownicy prowadzę zajęcia w ramach klubu LEGO®, wspieram rozwój kompetencji wychowawczych rodziców (konsultacje, mediacje, terapia par), organizuję warsztaty z zakresu komunikacji, rozwoju dziecka w wieku 0-3.
Prywatnie jestem mężem i tatą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym.

Marta Halfaf
Fizjoterapeutka, Terapeutka Integracji Sensorycznej
Z wykształcenia i pasji jestem fizjoterapeutką oraz certyfikowanym terapeutą integracji
sensorycznej. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika oraz przygotowanie pedagogiczne. Praca z dziećmi sprawia mi dużo przyjemności.
Swoje doświadczenie zawodowe jako fizjoterapeuta zdobywałam pracując ponad 6 lat w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Tratwa” pod Toruniem. Pracowałam tam głównie z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, z przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, wadami genetycznymi, z zaburzeniami przetwarzania procesów integracji sensorycznej oraz z dziećmi, które wymagały wsparcia w wadach postawy.
Pracuje z dziećmi najmłodszymi, dlatego też terapie prowadzę w formie zabawy, aby dzieci czuły się swobodnie i brały w niej aktywny udział, jednocześnie osiągając cele terapeutyczne. Dbając o dobro pacjentów doskonalę swoja wiedzę poprzez udział w kursach i szkoleniach.
Prywatnie mama Szymona, lubię jeździć na rowerze, na nartach oraz gotować.